Copyright Samanotas 2019
1 stiklinės ką tik pražydusių žiedų
Smulkios jūros druskos (nejoduotos)
Yra tokių augalų ar jų dalių, kurių neišeina rauginti dėl trapumo bei labai greitai prarandamos spalvos. Ypač greitai savo grožį praranda žiedai. Žiedus įprasta konservuoti cukruje, tačiau tai galima padaryti ir sūdant. Sūdyti žiedai labai tinka ne tik salotoms, ryžiams ar kitoms kruopoms pagardinti, bet ir desertams, kuriems tiesiog būtinas žiupsnelis druskos – ledams, šokolado ar karamelės desertams. Druska tiesiog tobulai išsaugo spalvą ir tekstūrą, tą puikiai žino japonai sūdantys savo sakurų žiedus. Mes taip galime užsūdyti pačius puošniausius savo sodų – rausvus obelų, baltus kriaušių, trapius vyšnių ar slyvų žiedus. Taip pat galima sūdyti nasturčių, valgomųjų chrizantemų, vienadienių, melsvių, rugiagėlių, kosmėjų, agurklių, levandų, šalavijų, juozažolių, rožių žiedlapius bei žiedus. Arba daržovių perteklinius žiedus – moliūgų, cukinijų, agurkų, pomidorų žiedus, tai niekas nenueis veltui.
Sūdymui žiedai renkami vos prasiskleidę, paberiami ant virtuvinio rankšluosčio, kad išsibėgiotų vabalai ir nudžiūtų drėgmė. Ant sūdymo indo apačios paberiama sluoksnis druskos, ant jo – sluoksnis žiedų, vėl beriama druska ir visi žiedai susluoksniuojami. Paskutinis sluoksnis turi būti druska. Viršus uždengiamas švariu audeklu ir švelniai paslegiamas. Indas su sūdytais žiedais pastatomas vėsioje tamsioje vietoje, kad nešbluktų spalva.
Po poros savaičių žiedus galima išimti iš sūrymo, išdžiovinti ir laikyti stiklainiuose tamsioje vėsioje vietoje. Šie žiedai bus nuostabus prieskonis. Arba apdžiovinti ir užpilti geru natūraliu actu. Taip jie ilgiau laikysis, išsaugos spalvą ir įgaus rūgštų skonį, būdingą marinuotoms daržovėms, o actas įgaus žiedų kvapą ir skonį. Taip turėsite du nuostabius produktus labai tinkačius ypatingoms progoms ar dovanoms.
Leave a Reply