Mokymai

Edukacija – degustacija apie natūralų rauginimą

Rauginimas – pats mistiškiausias procesas vykstantis virtuvėje, kai iš pačių paprasčiausių, kiekvienoje virtuvėje esančių produktų – kopūstų, pieno, vynuogių, miltų, gimsta gurmaniški šedevrai. Tokie kaip sūris, vynas, jogurtas, ypatingo skonio daržovės, duona ir kiti. Mes tik paruošiame produktus, o šedevrus kuria laukinės mielės ir bakterijos. Šioje paskaitoje susipažinsite su pagrindiniais rauginamais produktais ir būdais juos užraugti. Paragausite jau surūgusių produktų – daržovių, „laukinio“ sūrio, giros ar midaus, raugo duonos ir kitų. Išmoksite namie auginti pieno kefyrą ir kombučią ir daugiau sužinosite apie rauginimo naudą sveikatai.

Kadangi rauginimas – ilgas procesas, o kopūstus supjaustyti visi ir taip moka, mokymosi pagrindas bus būtent degustacija. Šiuo atveju svarbiau yra paragauti jau pagamintą produktą, kad sužinotume, kaip realiai galime įtraukti jį į savo kasdieninę mitybą. Kartu toks formatas tiks ne tik gaminti mėgstančioms moterims, bet ir valgyti mėgstantiems vyrams.

Edukacijos trukmė 2-3 val. Kaina 20 eurų žmogui. Renginys vyksta sutartoje vietoje (pas jus arba pas mus). Rašykite ieva@slenyje.lt ir sutarsime.

Paskaita didesnei (nuo 30) grupei žmonių – 150 eurų.

Edukacija – degustacija „Laukiniai valgomi šaltmečio augalai“

Laukinių valgomų augalų galima rasti net per pačias Kalėdas. Tai – įvairūs grybai, augantys ant medžių, iš kurių verdamos arbatos, gydomosios kavos ar antpilai. Medžių šakelės ir žievės, spygliai ir pernykščiai lapai, pumpurai ir trūnėsiai, samanos ir kerpės. O po sniegu ar nukritusiais lapais slepiasi visžaliai augalai ir šaknys. Virtuvės spintelėse slepiasi visos žiemai skirtos atsargos surinktos šiltuoju metu. Todėl nuobodi žiema – pats metas susipažinti su laukiniais augalais.

Jūsų laukia pasivaikščiojimas po miškus, pievas ir pakrūmes, o po jo – laukinių patiekalų degustacija.

Edukacijos trukmė 2-3 val. Kaina 20 eurų žmogui. Renginys vyksta sutartoje vietoje (pas jus, miesto parkuose, arba pas mus). Rašykite ieva@slenyje.lt ir sutarsime.